У Зеленського відповіли, чи люструватимуть власну команду

Руслан Стефанчук, представник Зеленського у парламенті — У Зеленського відповіли, чи люструватимуть власну команду
Руслан Стефанчук, представник Зеленського у парламенті
У разі підтримки закону про люстрацію всіх високопосадовців, що працювали з 2014 року, це торкнеться і членів команди Зеленського — Стефанчук Об этом сообщает media-driver.in.ua со ссылкой на СМИ.


Представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що масова люстрація посадовців часів президентства Петра Порошенка торкнеться також і команди Володимира Зеленського.


Про це він сказав у залі парламенту під час обговорення відставки міністра закордонних справ Павла Клімкіна і призначення на цю посаду Вадима Пристайка.


Перед цим нардеп Володимир Ар’єв запитав, чи все впорядку з логічно-наслідковим зв’язком у глави держави, якщо він пропонує міністром людину, яку потім же, за його законом, можуть люструвати.


«Сьогодні президент Зеленський заявив, що всі чиновники з 2014 по 2019 роки мають бути люстровані. Пан Пристайко був ефективним заступником міністра закордонних справ до 2017 року. Отже, за логікою президента, його кандидат пан Пристайко має бути люстрований. У мене питання: а що у президента з логічно-наслідковим зв’язком?», — заявив Ар’єв.


Стефанчук відповів, що про це можна буде говорити, коли Верховна Рада отримає проект закону, про який йдеться.


«Коли парламент його розгляне, підтримає і тоді тільки можна говорити, чи буде він у правовому полі, чи ні», — сказав він.


«Але я глибоко переконаний, що у разі підтримки, у нас буде абсолютне виконання всіх норм положень чинного законодавства», — додав представник президента.


У свою чергу віце-спікер Ірина Геращенко уточнила, чи означає це, що під люстрацію також підпадають члени команди Зеленського Олександр Данилюк та Айварас Абромавичус.


«Немає у нас питань, пов’язаних з тим, чи команда це президента, чи не команда. У разі підтримки цього закону він буде поширюватися на всіх осіб, які підпадають під норми цього закону», — заявив Стефанчук.


Геращенко висловила сподівання, що Данилюк та Абромавичус почули цю відповідь.


Як повідомлялося, Зеленський хоче люстрації усіх, хто керував країною з 2014 року. Він запропонував законопроект, згідно з яким під люстрацію потраплять особи, які в період з 23 лютого 2014-го по 19 травня 2019 року займали посади президента України, голови Верховної ради, генерального прокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств. Також люструвати пропонується народних депутатів України та членів уряду цього періоду.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/country/society/u-zelenskogo-vidpovili-chi-lyustruvatimut-vlasnu-komandu-609154.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя